Güncel Haberler

SON DAKİKA | Afganistan’da yolcu uçağı düştü! Moskova’ya gidiyordu… Tophaneh Dağı’na mı çarptı?

Son dakika haber: Hindistan’a ait olduğu iddia edilen yolcu uçağının Afganistan’ın kuzeyinde düştüğü öğrenildi. Yerel yayın kuruluşu Tolo News, uçağın kuzeydeki Badakhshan ilinde düştüğünü bildirdi. Bilgi ve Kültür Dairesi il yetkilisi Zabihullah Amiri, Kuran-wa-Munjan ilçesinin Tophana dağlık bölgesindeki kaza alanına bir ekip gönderildiğini söyledi.

Hindistan tarafından reddedildi

Hindistan, Afganistan’ın yolcu uçağının Hindistan’a ait olduğu iddiasını yalanladı. Hindistan Havacılık Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada uçağın Hindistan’a ait olmadığını duyurdu.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Afganistan’da meydana gelen talihsiz uçak kazası, ne Hindistan’a ait ticari bir uçak ne de tarifesiz (charter) bir uçaktır.”

RUSYA: “UÇAKTA 6 KİŞİ VARDI”

Rusya Havacılık İdaresi, yaptığı açıklamada, uçağın Özbekistan üzerinden Moskova’ya giderken dün akşam Afganistan üzerinden radardan kaybolduğunu duyurdu. Açıklamada, Rusya’da kayıtlı uçağın Fransız yapımı Falcon 10 olduğu ve ilk incelemelere göre uçakta 4’ü mürettebat olmak üzere 6 kişinin bulunduğu belirtildi.

TALİP’İN AÇIKLAMASI

Afgan geçici hükümet sözcüsü Zabihullah Mücahid, sosyal medya platformu X’teki hesabından olayla ilgili bir açıklama yayınladı.

Mücahid, Rus uçağının dün gece Afganistan-Tacikistan sınırında radardan kaybolduğunu söyledi.

Afgan Hava Kuvvetlerinin bölgede arama kurtarma çalışmalarına devam ettiği bilgisini paylaşan Mucahid, detaylı bir açıklamanın en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

Afganistan Ulaştırma ve Sivil Havacılık Bakanlığı, uçağın güzergahında Afgan hava sahasının bulunmadığını ve teknik bir arıza nedeniyle düşmüş olabileceğini söyledi.

4 YOLCU CANLI OLARAK ULAŞTI

Afganistan’ın kuzeydoğusunda düşen Rus uçağının pilot dahil 6 yolcusundan 4’üne sağ olarak ulaşıldığı açıklandı.

(AAAA-AAAA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tüyler ürperten cinayet!  Başından vurulmuş halde bulunduTüyler ürperten cinayet! Başından vurulmuş halde bulundu
Malatya'da korkutan deprem!Malatya’da korkutan deprem!
Kış turizminin gözde merkezinde turist akını!  Uzun kuyruklar oluştuKış turizminin gözde merkezinde turist akını! Uzun kuyruklar oluştu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu