Güncel Haberler

Nur Elif T.’nin açlıktan ölümüyle ilgili istenen ceza belli oldu

Tutuklu sanıkların büyükannesi Cihangül K. Nur Elif T., amcası Sezer T. ve teyzesi Deniz T., cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya katıldı.

Nur’un babası Elif T., Gökhan T., annesi Sibel T. ve tarafların avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmada Sibel T’nin babası Ali T, SEGBİS üzerinden tanık olarak dinlendi.

Ali T, duruşmada yaptığı açıklamada, Deniz T’nin halen çocuklara baktığını söyledi. Çocukların daha önce Bursa’da yanında kaldığını belirten Ali T, çocukları yanına almaya gittiğinde kendisiyle gelmek istemediklerini söyledi.

“ONU YANIMA ALMASINI İSTEDİM”

Sibel T., tanık babanın ifadelerindeki olumsuzlukları kabul etmediğini belirterek, şöyle konuştu: “Babama çocuklarımla ilgilenmediklerini söyledim. 3 çocuğumu da yanıma almasını istedim.” Dedi.

Sanıklardan Deniz T, “Amcam doğru söylüyor. Yeğenlerim de amcamın yanında kaldı. Onlar da bende kaldı.” dedi.

Sanık ve tanıkların ifadelerinin ardından esasa karar veren cumhuriyet savcısı, Nur Elif T.’nin ölümüyle ilgili olarak sanıklar Cihangül K, Deniz T. ve Sezer T. hakkında “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. “canavarca bir duyguyla cinayet”.

Merhum Nur Elif T’nin annesi Sibel ve babası Gökhan T, görüşle ilgili adaletin yerini bulmasını istediklerini söyledi.

Duruşma 2 Nisan’a ertelendi.

SUÇLAMADAN

Tepebaşı İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Uzunpınar Sokak’ta iki ağabeyi ile birlikte yaşayan Nur Elif T. (6), rahatsızlanarak tedavi gördüğü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık ve Araştırma Hastanesi’nde 14 Aralık 2022’de hayatını kaybetti. İhmal edildiği iddia edilen kızın ölümüyle ilgili olarak teyzesi Deniz T., amcası Sezer T. ve büyükannesi Cihangir K. tutuklandı.

Nur Elif T.’nin babası Gökhan T. ve annesi Sibel T. cezaevinde tutuklu olan ağabeyleri YT (9) ve MT (12), Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Eskişehir Başsavcılığı’nın iddianamesinde yer alan adli tıp raporunda, Nur Elif T’nin farklı tarihlerde fiziksel şiddete maruz kaldığı ve ölümünün uzun süreli yetersiz beslenmeden kaynaklandığı belirtildi.

Ayrıca iddianamede mağdur ve mağdurların insani şartlarda yaşamadıkları, soğuk bir ortamda, mobilyasız, çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerine uygun olmayan koşullarda yaşadıkları, sanıkların Günlerdir mağdurun çocukları ve mağdurun erişemediği odadan çıkmalarını engelleyecek şekilde kapıya zil bağlanarak kapının açıldığı bilgisi verildi. Hiçbir şey yemeden çatı katı.

İddianamede, Elif Nur T’nin şüpheliler tarafından günlerce, hatta haftalarca aç bırakıldığı, mağdurların yine aç ve susuz bırakıldığı ancak sanıkların bu duruma aldırış etmeden yaşamlarını sürdürdükleri belirtiliyor. Mağdur ve mağdurların uygun ortamda ve yeterli beslenme imkanına sahip olmalarına rağmen bu olanaklardan mahrum bırakıldıkları ve onları kasten mahrum bıraktıkları iddia edildi.

Sanık için, “Çocuğu veya bedeni veya akli açıdan kendini savunamayacak durumda olan kişiyi zulüm veya işkence yoluyla öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, sanık için korunan iki kardeş için ise 16 yıla kadar hapis cezası isteniyor. . “Çocuğa eziyet etmek” suçu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu