Güncel Haberler

Carrefour, indirim yapmayan Pepsi ürünlerini raflardan indirdi

Hareket, şirketin 14.348 mağazadan oluşan küresel zincirinin üçte ikisini temsil eden dört ülkedeki 9.000’den fazla mağazayı etkileyecek.

REKLAM

Fransız market zinciri Carrefour, fiyatları düşürmediği gerekçesiyle Pepsi ürünlerini raflardan kaldırdı.

Bu kapsamda şirket, Lay’s cipsi, Quaker Oats, Lipton çayı ve aynı isimli soda gibi popüler ürünlerin fiyatlarındaki artış nedeniyle Fransa, Belçika, İspanya ve İtalya’daki mağazalarında PepsiCo ürünlerinin satışını durduracak.

Bir Carrefour sözcüsü, dört Avrupa ülkesindeki mağazalarındaki PepsiCo ürün raflarına, mağazanın “kabul edilemez fiyat artışları nedeniyle” bu markaları artık satmayacağını belirten uyarılar yerleştirileceğini söyledi.

Hareket, şirketin 14.348 mağazadan oluşan küresel zincirinin üçte ikisini temsil eden dört ülkedeki 9.000’den fazla mağazayı etkileyecek.

PepsiCo tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Carrefour ile aylardır görüşüyoruz ve ürünlerimizin pazarlarda bulunmasını sağlamak için iyi niyetle çalışmaya devam edeceğiz.”

Öte yandan Almanya ve Belçika’nın da aralarında bulunduğu bazı ülkelerdeki gıda perakendecileri de benzer şekilde tüketim ürünleri şirketlerinden gelen siparişleri askıya alıyor ve enflasyon nedeniyle daha da sorunlu hale gelen fiyat görüşmelerinde de benzer taktikler uyguluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu