Güncel Haberler

Biden’dan Trump itirafı: Çuvalladım – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD'nin Wisconsin eyaletinde yayınlanan “The Earl Ingram Show” radyo programına konuk olan Biden, 27 Haziran gecesi yapılan canlı tartışmada performansını değerlendirdi ve adaylıktan çekileceği yönündeki spekülasyonlara yanıt verdi.

Biden, Trump'a karşı yürütülen tartışmada kötü performans gösterdiğini itiraf etti. “Berbat bir gece geçirdim. Her şeyi berbat ettim ve bazı hatalar yaptım. Sahnede sadece 90 dakika var, bakın 3,5 yılda neler yaptım.” Dedi.

Biden, münazara performansı istediği gibi olmasa bile yarışa devam edeceğini söyledi. “Düştükten sonra ayağa kalkmayı babamdan öğrendim, seçimi kazanacağız.” dedi.

4 Temmuz Bağımsızlık Günü dolayısıyla askeri personel ve ailelerini Beyaz Saray'da ağırlayan Biden, burada yaptığı konuşmada adaylıktan çekileceği yönündeki yorumlara da yanıt verdi. “Hiçbir yere gitmiyorum” Diyerek tepki gösterdi.

Demokrat Parti bağışçısı ve Disney Company kurucu ortağı Roy O. Disney'in torunu Abigail Disney, Biden'ın yarıştan çekilmemesi halinde partiye bağış yapmayı bırakacağını duyurdu.

CNBC'ye yorum yapan Abigail Disney, kararının saygısızlık olmadığını vurguladı: “Şundan eminim: Biden çekilmezse Demokratlar kaybedecek” dedi.

Disney, Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in Trump'ı yenebileceğini söyledi. “Demokratlar, Biden'ınkinin onda biri kadar Harris'in eksikliklerini de tolere etselerdi, bu seçimi ezici bir farkla kazanabilirdik.” Dedi.

Demokrat Parti bağışçılarından ve Netflix'in kurucu ortağı Reed Hastings de New York Times'a (NYT) yaptığı açıklamada Biden'ın güçlü Demokrat liderlerin Trump'ı yenmesine izin vermesi gerektiğini söyledi ve Biden'ın başkanlık yarışından çekilmesi çağrısında bulundu.

Hastings, Biden'a başkanlık yarışından çekilmesini açıkça söyleyen ilk büyük bağışçıydı.

ABD Başkanı Biden, Trump'la yaptığı canlı tartışmada ikinci dönem adaylığında yaşıyla ilgili endişeleri gideremedi ve programın ardından yoğun eleştirilere maruz kaldı.

Demokrat Temsilciler Meclisi üyeleri Raul Grijalva ve Lloyd Doggett, Biden'a başkanlık yarışından çekilme çağrısında bulunmuştu.

Beyaz Saray, Başkan Biden'ın başkanlık yarışından “kesinlikle” çekilmeyeceğini söylemişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu