Güncel Haberler

Aydın Büyükşehir Belediyesi Emekli Vatandaşlara Derman Oldu – GÜNDEM

Zorlu yaşam koşulları nedeniyle büyük maddi sıkıntı yaşayan ve evlerine et alamayan emekli vatandaşların imdadına Aydın Büyükşehir Belediyesi yetişti. Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ege Et Halleri’nde başlattığı uygulamayla evlerine yüzde 20 daha ucuza et alabilen emekli vatandaşlar, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin “Emekli Kartı” ile yaptıkları alışverişlerden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

Bugün başlayan uygulamayla ilk et alımını gerçekleştiren 65 yaşındaki Erdal Gülle, şunları söyledi: “Kartımı 2 saat içinde aldım; Bugün 500 liraya et almaya geldim, 400 lirayı yüzde 20 indirimli ödedim. Allah belediyemize kolaylık versin. Çok güzel, mükemmel hizmet. Özlem Hanım zaten üç seçim kazandı. Nereye gitsem herkes Özlem Çerçioğlu diyor. Bu hizmet emekliler için harika bir uygulamadır. “İki yıldır ilk kez et almak için bir şehre gidiyorum” dedi.

“Ayda bir yerine iki kez alacağız”
38 yıl önce emekli olduğunu belirten Nevzat Uyar, şöyle konuştu: “Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun çalışmalarını takdir ediyorum, teşekkür ediyorum. Artık ayda bir kıyma almak yerine 15 günde bir kıyma alma seçeneğimiz olacak. Emeklilerimiz mağdur ve mazlum. Bu hizmetten çok memnun kaldım dedi. Markete 200 lira daha az para ödediğini hatırlatan Salih Yıldız, duygularını şöyle dile getirdi: “Öyle fedakar bir başkanımız var ki, Aydın’da büyümüş, ondan çok mutluyum. 200 lira eksik almak ne demek? Bu küçük bir şey değil. Ve Ramazan ayı yaklaşıyor, bu eti tüketeceğiz. Bu uygulama her yerde mevcut değildir. Televizyonda görüyoruz; Et satışı yapılan bazı işletmelerde 200-300 kişi sabahın erken saatlerinde sıraya girerek et almaya çalışıyor. Beş dakika içinde oraya vardım, aldım ve çıktım. “Aydın’da hayatımda 10 belediye başkanı gördüm ama böyle bir belediye başkanı görmedim, görmeyeceğim de…” diye konuştu.

“Ramazan ayında et tüketebileceğiz”
Uygulama sayesinde ramazan ayında et tüketmenin mümkün olduğunu belirten Tahsin Pehlivanoğlu, şöyle konuştu: “Bu hizmetten çok memnun kaldım. Ramazan ayında ihtiyacım olan eti aldım. Etsiz Ramazan olmaz, bugün geldim buradan bol miktarda aldım. Bu hizmet emekliler için büyük bir hizmettir. Emeklilerin durumu çok kötü, et yiyemiyorlar. Yiyenler tüketti ama biz etini tüketemedik. Sağ olsun Özlem ablamız sayesinde bu eti aldık. Bu eti dışardan 1500 liraya zor alırdım ama şimdi 1200 liraya çıktı. “En az 1 kilo etin faydasını gördüm” dedi.

“Emeklilerin durumu her geçen gün kötüleşiyor”
Emeklilerin durumunun her geçen gün kötüleştiğini vurgulayan Ercan Güngör, şöyle konuştu: “Bize bu fırsatı verenlerden Allah razı olsun. Ama 10 yıl önce emekli olan arkadaşlarımın emekli maaşları asgari ücretin 3-4 katı iken şu anda maaşları asgari ücretin çok altında. Yeni emekli oldum. Ama aynı zamanda çalışıyorum. Evim kiraya verilmese bile emekli maaşımın bana yetmesi mümkün değil. 10 bin lirayla geçinebilecek biri varsa alnından öpeyim. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Aydın sosyal belediyecilikte başarılı bir şehir”
Uygulamadan dolayı Çerçioğlu’nu tebrik eden emekli avukat Hatice Dirik, şunları söyledi: “Emeklinin durumu ortada, çok memnunum. Etin çoğu insanın evine girmesi pek olası değildir. Belediyelerin sosyal belediyecilik yapması gerekiyor. Bu tür projeler çok önemli. Avukatlık mesleğinden emekliyim. İnsanlar gelip dava açacak ücreti bulamıyor, ücretler çok yüksek diye dava açmaktan vazgeçiyorlar. Yaşamak mümkün değil. Akşamları ise insanlar pazarlardan arta kalan sebzeleri seçiyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden memnunum. “Aydın sosyal belediyecilik açısından başarılı bir şehir” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu