Güncel Haberler

Japonya’nın meşhur Fuji Dağı manzarası, aşırı turist nedeniyle kapatıldı

Japonya'nın ünlü Fuji Dağı'nın manzarasının izlenebildiği nokta, aşırı turist akını nedeniyle kapatıldı.

REKLAM

Japonya'da yetkililer, turistler arasında yayılan bir fotoğraf reklamını engellemek için ülkenin 3.776 metrelik simgesinin ve altındaki Lawson mağazasının üzerine 20 metreye 2,5 metrelik bir bariyer dikti.

Yerel sakinler için ziyaretçi kitlesi ve atık ve park kurallarına uymayı reddetmeleri bir sıkıntı ve trafik tehlikesi haline gelmişti.

Fujikawaguchiko'nun ömür boyu sakini olan 73 yaşındaki Kikue Katsumata şunları söyledi: “Yabancıların şehrimize gelmesinden gerçekten mutluyum. Ancak iş Lawson'dan fotoğraf çekmeye gelince, sokak biraz dar ve insanların atlaması tehlikeli olabiliyor. ” Yaya geçidini kullanmadan karşıya geçin.” dedi.

Mart ve Nisan aylarında ziyaretçi sayısında tüm zamanların rekorları kırılırken, Japon para birimi yen son 34 yılın en düşük seviyesine gerileyerek Japonya'yı karşı konulamaz bir sıcak nokta haline getirdi.

Turizm ajansına göre bu, ekonomi için iyi bir haberdi; gezginler 2024'ün ilk üç ayında 1,75 trilyon yen (11,2 milyar dolar) harcadı.

Fuji Dağı'nın manzarasını engellemeye yönelik sert karar, Japonya turizm patlamasının etkileriyle boğuşurken ülke çapındaki gerilimleri simgeliyor. Batı metropolü Osaka ve kaplıca kenti Hakone, ziyaretçi akınıyla baş edebilmek için yeni turizm vergilerini düşünen belediyeler arasında yer alıyor.

45 yaşındaki Fransız ziyaretçi Cyril Malchand, çiti internette keşfetti ve gösteriyi son görenlerden biri olmak için özel bir gezi yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu