Güncel Haberler

Almanya: Turistleri yamaçtan iten genç Amerikalı’ya ömür boyu hapis cezası

19 Şubat’ta başlayan duruşmada şüpheli, hakkındaki suçlamaları kabul etti.

REKLAM

Geçtiğimiz yaz Almanya’nın ünlü Neuschwanstein Şatosu yakınlarında iki Amerikalı turisti yokuştan aşağıya iterek birini öldürüp diğerini ölümcül şekilde yaralayan Amerikalı genç, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Kempten Bölge Mahkemesi ayrıca 31 yaşındaki genç adamı cinayete teşebbüs ve ölümle sonuçlanan tecavüz suçlarından da suçlu buldu.

Almanya’daki gizlilik yasaları uyarınca yetkililer failin ve mağdurların kimliklerini açıklamadı.

Ancak kaza anında mağdurların aileleri ve arkadaşlarına göre ölümler açıklandı: 21 yaşındaki turist Eva Liu ve hayatta kalan arkadaşı 22 yaşındaki Kelsey Chang, köprüden düşerek hayatını kaybetti. . uçurum. Her ikisinin de Illinois Üniversitesi’nden yeni mezun oldukları bildirildi.

Şüpheli suçlamaları kabul etti

Alman hukuk sisteminde sanıklara yönelik resmi bir uygulama bulunmamasına rağmen şüpheli, 19 Şubat’ta başlayan duruşmada kendisine yöneltilen suçlamaları itiraf etti.

Saldırı, 14 Haziran’da Almanya’nın en popüler turistik mekanlarından biri olan Neuschwanstein Kalesi’ne bakan Marienbruecke köprüsü yakınında meydana geldi. olmuş.

Savcıların mahkemeye sunduğu iddiaya göre, zanlı, tesadüfen iki kadınla yol üzerinde karşılaşarak, kale manzarasını seyretme bahanesiyle onları köprünün yanında ana yoldan uzaklaştırdı.

Şüpheli önce 21 yaşındaki genç kadını soymaya çalıştı ve onu zorla yere yatırdı. Diğer kadın arkadaşını kurtarmak isterken kavga çıktı ve şüpheli, kendisine yardım etmeye çalışan kadını dik yokuştan aşağı itti. Yaklaşık elli metreden düşen kadın başından yaralandı ancak kendini kurtarmayı başardı.

İddia makamına göre, zanlı daha sonra diğer kadını boğarak bilincini kaybetmesine neden oldu, ardından tecavüz edip tepeden aşağı itti. Genç kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Mahkeme Başkanı Christoph Schwiebacher, sanığın ciddi suçlar nedeniyle ülke yasalarında genel kabul gören 15 yıl sonra tahliye uygulamasından yararlanamayacağını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu